پنج‌شنبه 12 مرداد 1385 ساعت 00:13

بسم الله القاسم الجبارین

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

 الَّذِینَ آمَنُواْ وَهَاجَرُواْ وَجَاهَدُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِندَ اللّهِ وَأُوْلَئِکَ هُمُ الْفَائِزُونَ

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید، در گفت‌وگو با «بازتاب»، پیشنهاد داد، کشورهای اسلامی،‌ دست کم اضافه درآمد نفتی خود ناشی از حمله اسرائیل به لبنان را به مردم لبنان اختصاص دهند.آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی
ایشان با اشاره به تخریب گسترده کشور لبنان و مجروح شدن هزاران تن از مسلمانان در فلسطین و لبنان طی یک ماه اخیرگفت: با توجه به افزایش شدید قیمت نفت طی این مدت، دولت‌های اسلامی اضافه درآمد نفتی خود را برای جبران صدمات و آسیب‌های ناشی از جنگ اختصاص دهند.

این مرجع تقلید تأکید کرد: امروز مسئله لبنان، نه تنها موضوعی شیعی و اسلامی، که مسئله‌ای جهانی و انسانی است و بی‌تفاوتی در برابر این تجاوز آشکار به حقوق انسان‌ها، جبران‌ناپذیر است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با دعوت از علمای اهل سنت و علمای شیعه به انجام حرکتی یکپارچه برای دفاع از کیان اسلام گفت: اگرچه وابستگی و ضعف برخی دولت‌های اسلامی، مانع حمایت مورد انتظار کشورهای اسلامی از حزب‌الله لبنان شده است، اما حرکت وحدت‌بخش علمای شیعه و سنی می‌تواند این کوتاهی را جبران کرده و از فلسطین و لبنان در برابر اسرائیل دفاع کند.

ایشان در پایان گفت: اگر مظلومیت و تنهایی مردم لبنان و فلسطین در برابر حمله وحشیانه اسرائیل ادامه یابد، علمای اعلام صدور حکم جهاد دفاعی علیه اسرائیل را مورد توجه قرار خواهند داد.

آیت‌الله مکارم روز گذشته نیز با صدور پیام مهمی، مسلمانان و رزمندگان مسلمان را در صورت وقوع سه شرط موظف به پیوستن داوطلبانه به حزب‌آلله دانست.

ایشان در پیام خود بعضی حکام عرب و عالم‌نمایان را «دین به دنیا‌فروش» خواند و افزود: سیاستمداران آمریکا در تمام جنایات اسرائیل سهیم و شریکند و بدون پشیمانی، هر زمان آماده انجام جنایات وحشتناک جدیدی هستند.

وی در این پیام بر رزمندگان داوطلب از تمام دنیای اسلام لازم دانسته تا با برنامه ریزی حساب شده، در صورت ادامه جنگ و سکوت مجامع جهانی به حزب‌الله بپیوندند و تمام متمکنان نیز مبالغ قابل ملاحظه‌ای برای بازسازی لبنان در اختیار دولت لبنان قرار دهند و مسلمانان یکصدا از مجامع جهانی محاکمه سران آمریکا و رژیم غاصب اسراییل به عنوان جنایتکاران جنگی را بخواهند.

دعام کنید.

del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnaloAdd to Google