X
تبلیغات
زولا
صخــره
شنبه 9 تیر 1386 ساعت 07:03

به نام خدا

سلام

من اصولا در مورد حمله به ایران نظر خاصی نسبتا ندارم چون یواش یواش دارم بی وطن می شم...

ولی این میل رو واسه من فرستادن که امضا کنم من هم می ذارم اینجا هر طور دوست دارید ولی نظر خود من این اینه .... لیبرمن سه پلشک

در مورد این حاکمان فعلی هم ...


نظرسنجی در آمریکا برای حمله به ایران

  درخواست از ایرانی‌ها برای «نه» گفتن به حمله به ایران

اگر چه طی ماه‌های گذشته کارشناسان بسیاری اعلام کرده‌اند حملۀ نظامی آمریکا و یا اسراییل به ایران به دلایل مختلف غیرمحتمل است، اما همچنان اظهار نظرهای مقامات آمریکایی دراین زمینه ادامه دارد. از جمله اظهار نظرهای یاد شده می‌توان به نقطه نظرات کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا طی هفته‌های گذشته اشاره کرد که در آن سرسختانه خواستار برخورد با ایران شده بودند. علاوه بر آن سناتور جو لیبرمن دراظهارنظری جنجالی گفت که «اگر تهران خواست بین‌المللی مبنی بر توقف برنامه هسته‌ای اتمی را اجابت نکند، ایالات متحده باید خود را برای استفاده از حمله نظامی علیه ایران آماده کند.» اگر چه ایران بارها اعلام کرده که برنامه هسته‌ای معطوف به تهیه سلاح اتمی ندارد و این برنامه را به منظور تولید برق دنبال می‌کند. هیچ یک از آژانس های سازمان ملل نیز تاکنون از وجود برنامه معطوف به سلاح اتمی چیزی نگفته‌اند.

به دنبال اظهارات این سناتورآمریکایی، سایت خبری آمریکایی «نیوزمکس»، یک نظرسنجی اینترنتی «ملی» راه‌اندازی کرده و با طرح این سوال که «آیا ما باید ایران را بمباران کنیم؟» از خوانندگان خود خواسته است که نظر خود را دراین زمینه بگویند. در جای‌جای صفحۀ نظرسنجی هم ذکر شده که «فوری» است. این وب‌سایت خبری پرسیده است که با توجه به اظهارات سناتور لیبرمن، به نظرسنجی جواب بدهید. به نوشته گردانندگان این سایت خبری، قراراست نتایج این نظر سنجی دراختیار رسانه‌های عمده آمریکا و همچنین نمایندگان کنگره قرار گیرد: «ما می‌خواهیم بدانیم شما واقعاً چگونه در مورد این موضوع جنجال برانگیز فکر می‌کنید؛ منابع کلیدی رسانه‌ای و دیگران می‌خواهند نظر شما را بدانند.» در ادامۀ سوالاتی طرح شده که درآن کارا بودن تلاش‌های آمریکا برای مهار برنامۀ هسته‌ای ایران، اعتماد آمریکا به سازمان ملل برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران، همسان بودن خطر ایران با خطر صدام پیش ازحمله آمریکا، حمله به ایران، اینکه چه کسی باید این حمله را انجام بدهد و مواردی از این دست سخن به میان آمده است.

اگرچه نظر سنجی‌هایی اینچنینی به صورت گسترده‌ای توسط رسانه‌ها و مراکز تحقیقاتی در آمریکا به صورت متناوب انجام می‌شود، اما با توجه به حساسیت‌های زمانی و پیامدهای سیاسی سخنان افرادی مانند جو لیبرمن، واکنش‌های به موقع و گسترده می‌تواند، نشان دهد که جامعۀ هدف، عملاً چه نگاهی به اظهارات بی‌بنیاد و مخرب کارگزاران آمریکایی در سطوح مختلف دارد. مزیت این نظرسنجی آنلاین حداقل این است که هرکسی می‌تواند آن را پر کند.

هموطنان ایرانی به خصوص درسراسر جهان، از ایران گرفته تا آمریکا، کانادا و اروپا می‌توانند با ارسال نظرات خود، رویکرد جامعه ایرانی را درخصوص مهلک بودن چنین اقدامی، و خامی اظهارات یاد شده اعلام کنند. با کلیک کردن بر روی آدرس زیر می توانید وارد صفحه یاد شده بشوید و رأی بدهید:

<= در مورد حملۀ نظامی امریکا به ایران نظر بدهید >=


دعام کنید.

del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnaloAdd to Google